WYPRAWY

"Podróżowanie to fragment mojego życia dosyć obszerny, a rozpoczęło się kilkanaście lat temu w sposób banalny i prozaiczny - po prostu. Najpierw były biwaki i krótkie wypady; wakacje gdzieś w Polsce. Pamiętam planowany wyjazd do Jeleniej Góry (17lat), którego meta była w ... Wenecji (budżet wyjazdu - 300zł). Potem było już tylko dalej, lub bardziej spontanicznie; normą stały się wyjazdy do Poznania, które "po drodze" zahaczały o Berlin, lub powrót z pracy na trasie Gdańsk - Warzenko (30km) tranzytem przez Ostródę. Część wyjazdów to wyprawy o charakterze typowo rekreacyjnym, część z nich związanych z ówczesną obecnością dydaktyczną na Uczelni.
W ten sposób odkryłem Hiszpanię, Francję, Belgię i Holandię, Niemcy, Czechy, Włochy, Bośnię i Serbię, Luksemburg, Andorę, Chorwację, Danię, Szwecję, Norwegię, ale również Japonię, Alabamę, Missisipi, Teksas i Luizjanę (celowo nie nazywam tych stanów jako USA, gdyż mylnie sugerowałoby to "zaliczenie" całych Stanów Zjednoczonych, co byłoby nieprawdą). Gdzieś tam była jeszcze  zachodnia Rosja, Gruzja itd.
Pojawienie się pickupa otworzyło kolejną szansę - szansę na coś jeszcze bardziej ekstremalnego zwłaszcza, że po powrocie z Mongolii pozostaną jedynie Chiny zamykające pewien rozdział - rozdział zatytułowany


"EUROAZJA ze wschodu na zachód"

 

co w konsekwencji zwieńczy szaleńczy plan objechania naszgo małego "gnuśnego" globu dookoła między 30-60 równoleżnikiem.

 

128 65 33 5663

Zapraszam do lektury pickupem.pl i relacji z wyprawy

POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014

A co przyniesie rok 2015/2016? A tutaj już pewne zmiany - Baltazaar w drugiej odsłonie, czyli Grand Vitara jako baza dla wyprawówki oraz Projekt Armenia - czyli... znowu na wschód ;)

 

                                                     BartekFree counters!

PATRONI I PARTNERZY "CHALLENGE: ARMENIA"

patronat honorowy wyprawy

ZAPOWIEDZI: