INTERNANIONAL CXT, RXT, MXT

International CXT to pickup nie mały; wprowadzony do produkcji we wrześniu 2004 roku, wyjeżdża z fabryki w Garland w USA (przy produkcji Internationala CXT brał udział również Ford Motor Company dostarczając skrzynie ładunkowe rodem z ... fordowskich pickupów Super Duty). CXT ma długość 6,6m i wysokość kabiny - bagatela-  2,7m i szerokość 2,6m przy masie własnej 6,6tony (cięższy dwa razy od Hummera H1). Jest on tym samym największym pickupem produkowanym seryjnie, co pozwoliło projektantom osiągnąć ładowność CXT'a około 5200kg. Dopuszczalna masa całkowita auta wynosi łącznie 25.999 funtów (11.793 kg).

CXT jest wyposażony w silnik Diesla 466 DT  i jest zdolny do holowania przyczepy o masie nawet do 20 ton. Wnętrze CXT pomieści 4 osoby i obejmuje takie luksusy jak DVD i radio satelitarne. Materiały uzyte do wykończenia foteli i innych elementów tapicerki to w standardzie prawdziwa skóra. Auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów, napęd na cztery koła oraz reduktor.

International CXT produkowany jest również w kompletacjach RXT (Recreational Extreem Truck) oraz MXT (Military Exktreem Truck) na potrzeby armii amerykańskiej.

RXT pokazany został po raz pierwszy w 2005 roku na Chicago Auto Show. Jest on nieznacznie niższy od typowego CXT i wyposażony jest seryjnie w napęd na tylną oś; napęd przekazywany jest przez automatyczną 5-biegową skrzynie rozdzielczą. Dopuszczalna masa całkowita RXT jest analogicznie do klasycznego International CXT pokaźna - 9300 kg

MXT (Military Extreem Truck) zadebiutował jako pojazd koncepcyjny na 2005 Chicago Auto Show, obok RXT a w 2007 roku wszedł do produkcji seryjnej.  W przeciwieństwie do CXT / RXT, ma zmodyfikowane podwozie, co umożliwiło obniżenie kabiny i równocześnie obniżenie środka ciężkościa auta.

Pod maską, pracuje V8 diesel o mocy 300 KM (224 kW). Dopuszczalna masa całkowita rzędu 14.000 funtów (6.400 kg) przy zastosowanym silniku pozwala osiągnąć spalanie 13-15 mil na galon (19-22l na 100km).

Free counters!

PATRONI I PARTNERZY "CHALLENGE: ARMENIA"

patronat honorowy wyprawy

ZAPOWIEDZI: