www.truckcampermagazine.com

    Pickup to bardzo wdzięczny środek transportu, ale nie dla każdego. Ze względu na pierwotne przeznaczenie samochodu (pojazd ciężarowy) charakteryzuje się specyficznymi właściwościami i wyłącznie namiastką komfortu. Pickupy budzą skrajne emocje wśród kierowców - dla jednych są pojazdami roboczymi i wywołują uśmiech politowania, dla innych są swoistą ikoną - symbolem stylu życia.
  

Auta typu pickup zbudowane są zazwyczaj na ramie nośnej umożliwiającej przeniesienie bez szkody dla pojazdu dużych obciążeń wynikających z przewożonego ładunku. Tylne zawieszenie wykorzystujące resory piórowe oraz sztywny most napędowy to elementy praktycznie niezniszczalne w typowym terenie i przy typowym użytkowaniu samochodu. Elementy te odwdzięczają się za to ... niesamowitymi wrażeniami podczas jazdy. Przy pustej skrzyni ładunkowej samochód niemiłosiernie podskakuje na każdej nierówności. Sam odkryłem na własnej skórze istnienie "nano-dziur", czyli nierówności tak mikroskopijnych, że są nie do wypatrzenia podczas jazdy klasycznym samochodem, a wykrywane są ósmym zmysłem przez pickupa. Kwestią ważną do rozpatrzenia przed zakupem pickupa (zwłaszcza przez lanserów) to aerodynamika porównywalna do "kiosku Ruchu" oraz dynamika większości tego typu samochodów, która traktowana powinna być w tym przypadku z wielkim przymrużeniem oka. Należy pamiętać, że tego typu samochody zostały skonstruowane do zupełnie innych celów niż klasyczne pojazdy i co za tym idzie, chyba dla zupełnie innych ludzi niż większość użytkowników dróg... I dobrze.
    Dzięki sztywnej i wytrzymałej konstrukcji oraz faktu, że większość tego typu samochodów występuje w kompletacji z napędem na obie osie, pickupy nadają się do zorganizowania na ich bazie samochodu wyprawowego służącego turystyce nie tylko "autostradowo-asfaltowej". Niezależna konstrukcja kabiny i skrzyni umożliwia zarówno załadowanie kapsuły mieszkalnej na "pakę", jak również wykorzystanie ramy samochodu do zbudowania na niej profesjonalnego lokum. Co więcej, takie dociążenie tyłu pojazdu sprawia, że diametralnie poprawia się komfort użytkowania go na drodze (spójrz w dziale dygresje na artykuł dotyczący "mas resorowanych")


www.truckcampermagazine.com

Zapraszam dalej;

  

W dziale historia napotkasz się na artykuły dotyczące "klasyki gatunku"

W dziale dane techniczne - .... wiadomo

Zapraszamy również do lektury dygresji, gdzie zamieszczane są pomocne "tricki"

Free counters!

PATRONI I PARTNERZY "CHALLENGE: ARMENIA"

patronat honorowy wyprawy

ZAPOWIEDZI: