Pomagamy

bo pomagać trzeba; z resztą fajnie jest coś czasami dać ;)

Poniżej zamieszczono garść informacji na temat naszych akcji oraz akcji w których co nieco "maczaliśmy palce":

ZŁOMBOL 2016

Jako że nie zawsze jesteśmy w stanie wyjechać sami, z chęcia wspomagamy inne inicjatywy dobroczynne. Od pewnego czasu nasze logo jeździ z ekipą Ala Montana w Złombolu, gdzie uzbierała ponad 2500zł, a wszystkie startujące ekipy uzyskały 1 000 000 zł. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na cele dobroczynne!

Projekt Armenia

Projekt w trakcie realizacji. Wyruszamy w 2016 roku i zawieziemy książki oraz edukacyjne gry planszowe dla dzieciaków w Armenii. Dojedziemy do polonijnych dzieci oraz Domu Dziecka Specjalnej Troski w Giumri. Prezenty dla nich zaoferowały sie zorganizować Fundacja Dziecko i Kultura z Warszawy oraz firma Primerest z Wrocławia. Impreza odbedzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Więcej o samej imprezie znajdziecie tutaj

patronat honorowy wyprawy
nasz oficjalny patron medialny oraz sponsor gier edukacyjnych
od Fundacji dostajemy książki doa dzieciaków

Aktywny Piknik w Drawsku Pomorskim


Pomysłodawcami i głównymi organizatorami Pikniku Rodzinnego byli: Nadia Belkessam Fundacja "In Natura" , Luiza Skawińska Aktywni Drawscy Rodzice i Rafał Strajch lubiekajaki.pl . Fundusze, dzięki Fundacji In Natura, pozyskaliśmy ze Starostwa Powiatowego drogą konkursu projektów. Jednak największe wsparcie i pomoc otrzymaliśmy po prostu od ludzi, sponsorów od naszych przyjaciół i znajomych, którym spodobał się pomysł i poświęcili swój wolny czas na to wspólne działanie.

"Dzień Wszystkich Kolorów" Unicef

Od niedawna Szkoła Podstawowa nr 16 im. Orła Białego w Gdyni,  została jako jedna z kilku na Pomorzu przyjęta do Klubu Szkół Unicef. W  stycznia 2015 roku planowane jest zorganizowanie w szkole akcji charytatywnej będącą częścią ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata". Celem kampanii jest pomoc dzieciom z Sudanu Południowego, a przy okazji propagowanie  zasad tolerancji i otwartości na inne kultury wśród najmłodszych.

W ramach tej akcji przeprowadzone będą serie zajęć traktujących o różnorodności kulturowej oraz idei pomocy humanitarnej tak, aby uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka w Afryce.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego trzecią edycją. Poprzednie dwie edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 1700 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać ponad 1,1 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone i Czadzie. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

 

koordynator akcji "Wszystkie Kolory Świata" w SP16: Kinga Ryś

(trochę tu pomogliśmy tylko)

Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition - książki dla polonijnych dzieciaków na Syberii

" W Poszukiwaniu Shangli-La" POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 to
impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej - również tej
ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata w 100%
dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację.

Dodatkowo celem naszej wyprawy było przekazanie zebranych  książek  dla polonijnych dzieci, które zapewniają nam sponsorzy indywidualni
oraz Fundacja "Dziecko i Kultura" i Qlturka.pl. Dojechaliśmy do  Polonii w
Ałtaju Górnym.

Więcej o samej imprezie znajdziecie tutaj

 

Przedszkolna pożyczalnia książek i bajek

Dzięki Fundacji Dziecko i Kultura ilość książek które zebrano dla Polonii przekroczyła nasze możliwości - wszystkiego nie byliśmy w stanie zabrać
i dlatego też cześć z nich, jak również bajki zebrane od osób indywidualnych przekazane zostały dla przedszkola, jako wsparcie inicjatywy przedszkolnej bibioteki - wypożyczajni bajek"

 

Free counters!

PATRONI I PARTNERZY "CHALLENGE: ARMENIA"

patronat honorowy wyprawy

ZAPOWIEDZI: