KLIKNIJ BANER I DOŁĄCZ SI E DO AKCJI "LAJK IT"

MONGOLIA CHARITY RALLY 2013...

... a w nim polska ekipa Uli i Jakuba - KEEP CALM AND DRIVE TO MONGOLIA!

Mongolia Charity Rally to impreza organizowana jest przez fundację non-profit  Mongolia Charity Rally (http://mongolia.charityrallies.org/). Rajd jest w 100% charytatywny i jest narzędziem organizacji charytatywnej GoHelp (www.gohelp.org.uk).


- Nasza podróż rozpocznie się 6 lipca 2013 roku w podlondyńskim Woburn Safari Park i trwać będzie całe 4 tygodnie. Trasa, jaką wybraliśmy, przebiegać będzie przez: Francję, Belgię, Niemcy, Austrię, Włochy, Słowenię, Chorwację, Serbię, Bułgarię, Turcję, Armenię,
Azerbejdżan, Morze Kaspijskie (prom), Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosję aż w końcu dojedziemy do Mongolii. Daje to nam 18 krajów oraz ok. 16 000 kilometrów.

 

Pierwszy taki rajd odbył się w 2007, do tej pory udział w nim wzięło 270 drużyn, ok.750 osób, podarowało 240 pojazdów (karetek pogotowia, wanów, samochodów 4x4) i  przyczyniono się do zebrania 387 tysięcy funtów.

GoHelp to zarejestrowana w Wielkiej Brytanii organizacja charytatywna, która współpracuje z lokalnymi społecznościami w Azji Centralnej  wspierając  ich edukację i opiekę zdrowotną. Cel jest prosty, chcemy zebrać minimum 1000 funtów i przekazać je,  oraz samochód, jakim odbędziemy tą podróż, w ręce GoHelp.

 

- Nasza załoga o nazwie Keep Calm And Drive To Mongolia będzie pierwszą polską załoga, która wyruszy w ramach Mongolia Charity Rally. Będziemy z dumą reprezentować nasz kraj.

 

- Zwracamy się do Wszystkich z uprzejmą prośbą o rozważenie  możliwości wsparcia naszej wyprawy. Darowizna może być finansowa lub  rzeczowa. Pieniądze można wpłacać na nasze konto, które zostało specjalnie utworzone na potrzeby rajdu Mongolia Charity Rally i znajdy się tutaj.
Natomiast darowizny rzeczowe mogą być podarunkami dla wszystkich tych,
których spotkamy po drodze, nie tylko mieszkańców Mongolii (np. zabawki, ubrania itp.), bądź podstawowe wyposażenie naszego zespołu (koszulki firmowe, namiot, śpiwory itp.).  Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje z Państwa strony oraz gotowi na współpracę. W zamian oferujemy Państwu powierzchnię reklamową na naszym aucie
(Suzuki Curry) oraz umieszczenie loga  firmy na naszej stronie Facebook - zapraszam do polubienia).
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt!

Planowana trasa przejazdu:

Autko otrzymało ksywkę STONKA, ze względu m.in. na napis tonka.

- Dziś kupiliśmy autko, którym wybierzemy się do Mongolii - informują Ula i Jakub - Jest to Suzuki Carry w kolorze białym. Ma osiem lat, czyli mieścimy się idealnie w kryteriach wieku samochodów. Bo nie wiem, czy wiecie, ale w Mongolia Charity Rally, auta, które biorą udział nie mogą być starsze niż 9 lat, lub nie możesz ich zostawić na terenie Mongolii. My Suzuki zostawiamy w Mongolii, co jest również naszym wkładem w pomoc dla tego kraju. Dlatego też, można spotkać karetki pogotowia, straże pożarne, czy inne tzn. samochody specjalne. W Mongolii otrzymują "drugie życie" i służą dalej Mongołom.


6.05.2013:

- Otrzymaliśmy wczoraj, 6ego maja 2013 roku - honorowy patronat Urzędu Miasta Inowrocław i Prezydenta Miasta :) Wiązało się to z pewnymi formalnościami, pisaliśmy m.in. pismo do Prezydenta Miasta o zgodę na używanie herbu miasta. Zgoda jest, herb zostanie naklejony na autko. Poza tym dostaliśmy masę gażdżetów, które będziemy mogli rozdać podczas podróży - wszystko opatrzone w nazwę miasta i strone www - mówi Ula - Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni :))

Poza tym, nasza sTonka powoli nabiera charakteru. Ma już nowe fotele ze sportowej mazdy, w zeszłym tygodni zakupiony został bagażnik dachowy. Zaprzyjaźniony garaż niebawem zajmie się wstawieniem nowych lamp, a  następnie zostanie przeprowadzony generalny serwis silnika i zabudowa części bagażowej. 

- Dziś też ruszamy z wizami. Chcemy je załatwić przez stronę www.realrussia.co.uk -specjalizują się w wizach m.in. do Rosji, Mongolii i Kazachstanu, ale jak sami piszą, wizy do innych krajów są również dostępne ;) - zapowiadają Ula i Jakub

A  oto jak przebiegają prace nad meblowaniem sTonki:

 

- wnętrze sTonki przeobraża się w sypialnię. Jakkolwiek to na razie wygląda, tutaj będziemy spać. Z wrażenia, nasza Panda upadła na głowę.

Ponadto, dotarły do nas w końcu opony; przeznaczenie mają typowo terenowe, planujemy założyć je dopiero w Azerbejdżanie, chyba, że zaskoczy nas Gruzja lub Turcja.

A  oto jak przebiegają prace nad meblowaniem sTonki:

 

- wnętrze sTonki przeobraża się w sypialnię. Jakkolwiek to na razie wygląda, tutaj będziemy spać. Z wrażenia, nasza Panda upadła na głowę.

Ponadto, dotarły do nas w końcu opony; przeznaczenie mają typowo terenowe, planujemy założyć je dopiero w Azerbejdżanie, chyba, że zaskoczy nas Gruzja lub Turcja.

zdjęcia Uli i Jakuba z trasy Mongolia Charity Rally 2013:

Free counters!

PATRONI I PARTNERZY "CHALLENGE: ARMENIA"

patronat honorowy wyprawy

ZAPOWIEDZI: